Farmy wiatrowe - co powinieneś wiedzieć
Wiatraki
Zielona energia - unijny przekręt -- Max Kolonko Mówię Jak Jest
-
Opublikowano: 04 czerwiec 2013
Prezydent Komorowski chce moratorium na lokalne farmy wiatrowe
Prezydent chce wstrzymania lokalnych decyzji dotyczących farm wiatrowych. Otwierając debatę o odnawialnych źródłach energii zaznaczył, że energia wiatrowa jest "dobra", ale w konkretnych gminach budzi złe emocje.
-
Opublikowano: 13 grudzień 2012
STANOWISKO GREENPEACE POLSKA W SPRAWIE PROTESTÓW ZWIĄZANYCH Z BUDOWĄ FARM WIATROWYCH W POLSCE
STANOWISKO GREENPEACE POLSKA W SPRAWIE PROTESTÓW ZWIĄZANYCH Z BUDOWĄ FARM WIATROWYCH W POLSCE Warszawa, 23 listopada 2012 r.
Greenpeace stoi na stanowisku, że farmy wiatrowe powinny powstawać tam, gdzie nie przeszkadzają ludziom i nie zagrażają środowisku, a w szczególności tam, gdzie ich powstawanie służy planecie nie stając się jednocześnie kolejną rzeczą, która dzieli ludzi.
-
Opublikowano: 28 listopad 2012
List otwarty do Prezesa Rady Ministrów
12 listopada 2012
Szanowny Panie Premierze,
Zwracamy się do Pana z apelem o podjęcie działań mających na celu wyeliminowanie patologii towarzyszących powstawaniu przemysłowych elektrowni wiatrowych na terenie naszego kraju.
-
Opublikowano: 12 listopad 2012
Sposoby na wiatrowy dyktat
Z Anną Zalewską, poseł PiS, rozmawia Adam Kruczek
Od lat gasi Pani konflikty wynikłe z powodu lokalizacji farm wiatrowych wbrew woli lokalnych społeczności. W Sejmie powstał nawet Zespół Parlamentarny do spraw Energii Wiatrowej Bezpiecznej dla Ludzi i Środowiska, któremu Pani przewodniczy. Jaka jest geneza tych konfliktów?
- Problem wynika z pakietu klimatyczno-energetycznego Unii Europejskiej, który nakłada na Polskę obowiązek produkowania do 2020 roku 15 proc. energii odnawialnej. Rządząca koalicja Platformy Obywatelskiej i PSL postanowiła podwyższyć owe wymagane 15 proc. do 20 proc. i zdecydowała, że 90 proc. tej energii odnawialnej pochodzić ma z elektrowni wiatrowych. Żeby do tego doprowadzić, stworzyła niezwykle korzystne warunki finansowe dla inwestorów w postaci tzw. zielonych certyfikatów. Chodzi o to, że w Polsce wyprodukowanie jednej megawatogodziny energii kosztuje średnio 112 zł, a producenci energii wiatrowej dostają ponadto 270 zł tzw. zielonego certyfikatu.
-
Opublikowano: 07 listopad 2012
Strona 1 z 4
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- 4
- Następny artykuł
- koniec